H-TRIATHLON BORSKÝ MIKULÁŠ 2017 -reportáž z preteku

H-TRIATHLON BORSKÝ MIKULÁŠ 2017

V sobotu 20.5.2017 sa uskutočniľ už 8.ročník preteku v terénnom triatlone H-TRIATHLON BORSKÝ MIKULÁŠ 2017. Súťažilo sa na tratiaćh 600m plávania, 21km na horskom bicykli a 5km terénneho behu. Na štart prvého terénneho triatlonu v tomto roku v rámci seriálu HERTLSPORT EXTREM TOUR 2017 sa postavilo 46 pretekárov zo Slovenska a Českej republiky (38 jednotlivcov, 4 dvojčlenné štafety). Po piatkových horúčavách, keď sa teplota v dejisku konania preteku vyšplhala k 30C sa v sobotu v deň preteku ochladilo na 17C. Podmienky však boli ideálne. Teplota vody v rybníku bola 19,5C. Po plaveckej časti ako prvý z vody s mierným náskokom vbiehal do depa Peter Hertl junior (Kompava H-Triathlon Team). Za ním zo stratou 40 sekúnd potom skupinka pretekárov Boris Janata, Vašek Klakúrka (ČR), Miroslav Jarošinec a Peter Krivosudský. Cyklistická časť merala 21km a bola rozdelená do troch 7km okruhov. Profil trate bol rovinny ale obsahoval niekoľko technických úsekov, kde sa pretekári museli popasovať s piesočnatými úsekmi. Cyklistickú časť opäť najlepšie zvládol Peter Hertl junior, keď si v nej vypracoval celkom slušný náskok na záverečný 5km terénny beh. Druhý po cyklisticke časti do depa dorazil český pretekár Vašek Klakúrka (AD Team) a za ním potom Lukáš Cintula (3NT), Boris Janata (Kompava H-Triathlon Team) a člen štafety MMM Matej Pilka. Terénny beh meral 5km a bol rozdelení ako cyklistická časť do 3 okruhov. Počas bežeckej časti si Peter Hertl junior udržal svoj náskok a stal sa celkovým víťazom 8.ročníka terénneho triatlonu H-TRIATHLON BORSKÝ MIKULÁŠ 2017 a zároveň zvíťazil vo vekovej kategórii muži 40-49 rokov. Jeho čas bol 1:29:49. Za ním sa však poradie menilo. Na druhé miesto sa prepracoval Lukáš Cintula (víťaz kategórie muži 20-29 rokov) a tretie miesto v celkovom poradí potom obsadil Boris Janata. Vašek Klakúrka obsadil 4 miesto ale stal sa víťazom kategórie muži 30-39 rokov. Na štart sa postavili aj tri ženy .Dve pretekali v kategórii jednotlivcov a Monika Václavíková bola členkou štafety. Z víťazstva v kat. žien sa radovala Janka Beňáčková (Snowca.sk) v čase 2:00:36 na druhom mieste skončila Izabela Rafanidesová. Sučasťou preteku jednotlivcov bol aj pretek štafiet Ja-Ty-On. Na štart sa postavili 4 štafety. Prvé miesto v cieli patrilo štafete MMM (Monika Václavíková, Matej Pilka), druhé miesto obsadila štafeta ZZ ELEKTRO-GAMBA AUTO (Martin Zajden, Gamba Sedláček) a tretie miesto štafeta HERTLSPORT (Peter Hertl senior, Ladislav Romančík). Pod stupňami pre víťazov na štvtom mieste skončila štafeta GAZÁRKA KLUB ŠAŠTÍN (Vojtech Stacha, David Záhončík). Najlepší pretekári si odniesli originálne medaile a vecné ceny, ktoré venovali partneri podujatia f.HERTLSPORT, BAVARIAN SLOVAKIA oficiálny dovozca piva ERDINGER do SR, KOMPAVA, CEBRA BOWDEN, AQUA SPHERE. Na záver by sme radi touto cestou poďakovali športovým nadšencom z Borského Mikuláša Jožkovi Baďurovi  a Davidovi Záhončíkovi za spoluorganizáciu na preteku a Arnoštovi Ranglovi za poskytnutie priestorov zázemia preteku.